ردیابی خودرو

 

 

4 روش برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو 

طی چند سال گذشته قیمت سوخت در تمام نقاط دنیا رو به افزایش بوده و کشور ما نیز از این موضوع مستثنی نبوده است. با این که ایران دهمین کشوری در جهان است که قیمت بنزین در آن ارزان است، ولی با این وجود مصرف سوخت در کشور ما بسیار بالاست که همین موضوع علت بالا بودن هزینه‌های حاصل از مصرف سوخت است. در چند سال اخیر با بیش‌تر شدن مشکلات اقتصادی اهمیت صرفه‌جویی در مصرف سوخت در بین مردم و شرکت‌ها بیش از پیش شده است. صرفه‌جویی در مصرف بنزین نه تنها به وضعیت اقتصادی شما کمک خواهد کرد، بلکه تاثیر مثبتی روی اقتصاد جامعه و محیط زیست اطرافمان خواهد داشت. امروزه پیشرفت فناوری بیش از هر زمان دیگر به حل این مشکل کمک کرده است.

 

هزینه‌ی بی حرکت ماندن:

خودروهایی که برای مدت طولانی به صورت بی حرکت باقی می‌مانند سوخت زیادی مصرف می‌کنند و باعث تولید هزینه‌ی اضافی می‌شوند. به طور متوسط هر خودرو در طول یک ساعت بدون تحرک ماندن تقریباً 4 لیتر بنزین مصرف می‌کند. اگر فرض کنیم یک خودرو به طور میانگین روزانه یک ساعت در حالت توقف پشت ترافیک یا در حال انتظار بی حرکت باشد، این مقدار کارکرد موتور در طی یک سال معادل این است که این خودرو 100 هزار کیلومتر کار کرده است. این مقدار کارکرد اضافه برای موتور ماشین خود به خود باعث افزایش هزینه‌های سالیانه می‌شود. علاوه بر آن، اگر فقط هزینه‌ی ناشی از مصرف بنزین در حالت بدون تحرک را نظر بگیریم، برای خودرویی که روزانه یک ساعت بی تحرک باشد، در طی یک ماه بیش از 100 هزار تومان صرف هزینه‌ی سوخت بی حرکت ماندن این خودرو می‌شود.

 

چگونه ردیاب خودرو به شما کمک خواهد کرد؟

دستگاه ردیاب خودروی افرا با قرار دادن مجموعه‌ای از اطلاعات در اختیار شما می‌تواند به چهار روش در صرفه‌جویی مصرف سوخت به شما کمک کند:

یک راه آسان برای کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان‌های بی حرکت ماندن خودرو است. به کمک دستگاه ردیاب افرا شما می‌توانید سرعت خودروی خود و زمان آن را بر روی نقشه مشاهده کنید. هم‌چنین با تعریف محدوده‌های جغرافیایی بر روی نقشه، می‌توانید از این مناطق گزارش گیری کنید. برای نمونه تعریف محدوده‌ی خاص برای نقاط پر ترافیک به شما کمک خواهد کرد تا سرعت خودروی خود و مدت زمان طی شده در آن محدوده را محاسبه کنید تا زمان‌های بی تحرکی را به حداقل برسانید.

 

روش دیگر کاهش مصرف سوخت، بررسی سرعت خودرو است. سرعت‌ بالای خودرو یکی دیگر از عوامل مصرف بالای بنزین است. طبق مطالعات انجام شده، به طور میانگین برای اکثر ماشین‌ها مصرف بهینه‌ی بنزین در سرعت 90 کیلومتر در ساعت حاصل می‌شود. اما هر چه سرعت ماشین بیش‌تر شود، نمودار بازده سوخت به طور نمایی کاهش می‌یابد به طوری که در سرعت 120 کیلومتر در ساعت نسبت به سرعت 90 کیلومتر در ساعت 23 درصد به مصرف سوخت خودرو اضافه می‌شود. به کمک دستگاه ردیاب افرا شما می‌توانید سرعت خودروی خود را در هر لحظه بررسی کنید. هم‌چنین ردیاب افرا قادر است در صورت بالاتر رفتن سرعت شما از حد مجاز، به شما هشدار دهد تا سرعت خود را کاهش دهید.

 

راه سوم برای کاهش مصرف سوخت، بررسی مسیرهای روزانه‌ی خودروی شماست. به کمک یافتن سریع‌ترین و کم ترافیک‌ترین مسیر، شما می‌توانید زمان‌های بی تحرکی خودروی خود را به حداقل برسانید تا از صرف هزینه‌های اضافی پرهیز کنید. ردیاب افرا نه تنها قادر است کوتاه‌ترین مسیر را برای مقصد شما پیدا کند، بلکه شما به کمک بررسی اطلاعات مسیرهای گذشته‌ی خود نیز می‌توانید تا حد امکان از هدر رفتن زمان و سرمایه‌تان جلوگیری کنید.

 

چهارمین روش برای کاهش مصرف سوخت، استفاده از یکی از امکاناتیست که ردیاب افرا به طور مستقیم در اختیار شما قرار می‌دهد. ردیاب افرا قادر است مصرف سوخت خودروی شما را به طور تقریبی محاسبه کند. بنابراین اگر سه روش اول برای شما کارامد نیستند، به کمک همین یک ویژگی ردیاب افرا شما می‌توانید تا مقادیر زیادی در هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت خودروی خود صرفه جویی کنید.

 

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام