طبق آمار موجود، هر ساعت 6 دستگاه خودرو در کشورمان به سرقت مي‌رود که از اين تعداد 2 دستگاه آن مربوط به استان تهران است. معضل سرقت خودرو سال‌هاي زيادي است که مهم‌ترين نگراني صاحبان خودروهاي ساخت داخل کشور است. اين مشکل به صاحبان خودور محدود نمي‌شود و علاوه بر تحميل زيان‌هاي مالي به کشور، مشکلاتي را براي نيروي پليس، شرکت‌هاي بيمه و دستگاه قضايي ايجاد کرده است.

 

محبوب‌ترين خودروهاي ايراني نزد سارقان خودروهاي پُر تيراژي مثل پرايد و گروه پژو هستند. اين خودروها به نسبت استاندارهاي جهاني کم‌ترين ميزان امنيت در برابر سارقان را دارند و برخي سارقانِ با تجربه به کمک شگردهاي پيش پا افتاده در کم‌تر از 2 دقيقه مي‌توانند اين ماشين‌ها را به سرقت ببرند. شرکت‌هاي سازنده‌ي خودرو در چند سال اخير اقداماتي براي افزايش ضريب امنيت محصولاتشان انجام داده‌اند اما به گفته‌ي پليس اين اقدامات به هيچ وجه کافي نبوده و سارقان همچنان به راحتي قادر به دزدين پرايد و پژو هستند.

 

با توجه به ضعف خودروهاي داخلي در برابر سارقان، مهم‌ترين مسئله در بحث امنيت خودرو پيشگيري است. با آگاهي از روش‌هاي سارقان براي دزدين خودرو مي‌توان تا حدي خطر سرقت را کاهش داد، اما سارقان خودرو هميشه يک قدم جلوتر از صاحبان خودروها و پليس هستند. استفاده از وسايل کمکي مانند دزدگير، قفل فرمان، قفل پدال، ايموبلايزر و سوييچ مخفي تا حدي سرعت عمل سارقان را کم مي‌کنند ولي به هيچ وجه نمي‌توانند مانع از ربوده شدن خودرو شوند.

 

اشتباه بزرگي که برخي صاحبان خودرو انجام مي‌دهند، خريد و نصب دزدگيرهاي ارزان قيمت براي صرفه‌جويي در هزينه است که همين موضوع در بلند مدت باعث ايجاد خسارت مالي به صاحب خودرو خواهد شد. با فراگير شدن دزدگيرها عملاً کارايي آن‌ها در متوقف کردن سارقان از بين رفته و تنها ويژگي آن‌ها ايجاد آلودگي صوتي در سطح شهر است. وسايل ضد سرقتِ ديگر نيز فقط براي ايجاد مزاحمت براي سارقان کارايي دارند و زمان مورد نياز براي دزدين ماشين را افزايش مي‌دهند. بنابراين اگر سارقي زمان کافي در اختيار داشته باشد به سادگي مي‌تواند تمامي قفل‌ها را باز کند و ماشين را بدزدد. بنابراين اگر اين وسايل پيشگيرانه مانع سرقت خودرو نشوند چه بايد کرد؟

 

يکي از کاربردي‌ترين وسايل ضد سرقت که هم در پيشگيري و هم بازيابي خودرو در صورت به سرقت رفتن موثر است دستگاه ردياب خودرو است. دستگاه ردياب خودروي افرا قابليت نصب بر روي تمامي خودروهاي داخلي و خارجي را داراست و با سيم‌کارت‌هاي ايرانسل و همراه اول امکان ارسال و دريافت پيام را فراهم مي‌کند. در صورتي که قفل درهاي خودرو باز شوند و يا موتور ماشين روشن شود، ردياب افرا به صورت خودکار از طريق ارسال پيام موضوع را به صاحب خودرو اطلاع مي‌دهد تا صاحب خودرو خود بتواند مانع از سرقت خودرو شود يا موضوع را پليس گزارش دهد. اگر هم سارق موفق به دزدين خودرو شود امکان خاموش کردن موتور ماشين از طريق ارسال پيام وجود دارد. اطلاعات کامل مسير و سرعت خودور نيز به کمک کامپيوتر و تلفن هوشمند به سادگي قابل دسترس است تا در صورت دزديده شدن، خودرو قابل بازيابي باشد. براي بررسي ويژگي‌هاي ديگر اين محصول به قسمت «محصولات» در نوار بالاي صفحه مراجعه کنيد.

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام