از پیدایش حمل و نقل عمومی زمان زیادی می‌گذرد که همین مسئله موجب فرسودگی روزانه‌ی وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس‌ها می‌شود. کهنگی و فرسودگی اتوبوس‌ها علاوه بر آلودگی محیط زیست، احتمال بروز حوادث رانندگی را افزایش می‌دهد. ظاهر از کار افتاده‌ی یک اتوبوس نه تنها از زیبایی بصری محیط زندگی می‌کاهد، بلکه مسافران نیز تجربه‌ی خوشایندی از سفر خود نخواهند داشت. اما راه‌حل افزایش کارایی یک اتوبوس برای جذب مسافر بیش‌تر و هم‌چنین جلوگیری از حوادث رانندگی چیست؟

 

امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته، شرکت‌های حمل و نقل عمومی از دستگاه ردیاب در اتوبوس‌های خود استفاده می‌کنند. واقعیت این است که فناوری ردیابی جی پی اس می‌تواند در حوزه‌ها و صنایع گوناگونی به کار برده شود. یکی از این حوزه‌ها اتوبوس‌هایی هستند که در حمل و نقل عمومی از آن‌ها استفاده می‌شود. دستگاه ردیاب امکان نظارت بر کار رانندگان را بسیار آسان می‌کند و امکان شناسایی مسیرهای بهینه را برای ایجاد خط‌های جدید فراهم می‌کند. در ادامه به مزایای کلی استفاده از دستگاه ردیاب در اتوبوس‌ها اشاره می‌کنیم:

 

نقشه

به کمک صفحه‌های نمایش دیجیتال می‌توان مسیرهای اتوبوس و نقاط توقف آن را بر روی نقشه به صورت مستقیم نمایش داد که این مسئله باعث جذب مشتری بیش‌تر و افزایش سطح رضایت آنان خواهد شد. بسیاری از ایستگاه‌های اتوبوس خط بی آر تی در شهر تهران به صفحه‌های نمایش مجهز هستند، بنابراین با نصب ردیاب بر روی اتوبوس‌ها نمایش این اطلاعات بسیار ساده خواهد بود. به کمک نقشه می‌توان تمام اطلاعت مربوط به مسیرها، زمان‌های تخمینی برای رسیدن اتوبوس، موقعیت هر اتوبوس و ... را برای مسافر فراهم کرد. علاوه بر آن مسولان ناظر بر رانندگان اتوبوس می‌توانند مکان و موقعیت هر اتوبوس را بررسی کنند و طبق آن برای اعزام واحدهای بیش‌تر به هر خط تصمیم بگیرند و از رسیدن به موقع هر اتوبوس به ایستگاه اطمینان حاصل کنند.

 

هشدار

دستگاه‌های ردیاب افرا امکان هشدار در صورت بالاتر رفتن سرعت اتوبوس از حد مجاز را دارا هستند. هم‌چنین می‌توان برای گروهی از اتوبوس‌ها که در یک خط فعالیت می‌کنند محدوده‌ی جغرافیای مشخصی بر روی نقشه تعریف کرد و ورود و خروج اتوبوس‌ها را در آن محدوده با جزییات کامل بررسی کرد. به کمک این دو ویژگی کار نظارت بر روی تعداد زیادی اتوبوس بسیار آسان خواهد شد. سرپرستان شرکت‌های حمل و نقل با دسترسی به تمام جزییات مربوط به سرعت و مسیر همه‌ی اتوبوس‌ها و دریافت هشدارهای متخلف در صورت افزایش سرعت و یا خروج از یک محدوده می‌توانند کارایی هر اتوبوس را به مقدار زیادی افزایش دهند و علاوه بر کسب درآمد بیش‌تر، رضایت مسافران و مشتریان خود را نیز کسب کنند.

 

گزارش

اطلاعات تحلیلی مانند میزان مصرف سوخت، مسیرهای طی شده، سرعت هر یک از اتوبوس‌ها، زمان توقف هر اتوبوس و بسیاری اطلاعات دیگر می‌تواند به صورت خودکار به کمک دستگاه ردیاب افرا برای نظارت مستقیم بر روی هر اتوبوس فراهم شود. از این اطلاعات می‌توان برای تحلیل عملکرد هر راننده، کاهش هزینه‌های سوخت و برنامه‌ریزی برای تعمیرات به موقع هر اتوبوس استفاده کرد.

 

به طور کلی استفاده از دستگاه‌های ردیاب در اتوبوس‌ها موجب افزایش کارایی ‌آن‌ها و جذب مشتری بیش‌تر خواهد شد که نتیجه‌ی آن کسب سود بیش‌تر برای شرکت‌های حمل و نقل خواهد بود. برای بررسی ویژگی های ردیاب افرا به بخش محصولات مراجعه کنید.

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام