وقتی شما فرزندی دارید، انگار قلب شما در خارج از بدنتان قرار دارد و گاه از شما دور می شود. رابطه عاطفی بین پدر و مادر و فرزند، یکی از محکم ترین روابط است.

 

گم شدن فرزند حتی برای چند دقیقه، یکی از عذاب آورترین و استرس زا ترین لحظات برای پدر و مادر است. هیچ پدر و مادری نیست که حتی برای یک بار، حالت دل آشوب و نگرانی زمانی را که کودک خود را گم کرده است و هراسان در میان جمعیت به دنبال فرزندش می گردد، تجربه نکرده باشد.

 

این وضعیت برای پدر و مادرانی که فرزند مبتلا به اوتیسم یا سندرم داون دارند، وخیم تر است. کودکان مبتلا به اوتیسم و سندرم داون بیشتر از سایر کودکان گم می شوند و در صورت گم شدن توانایی برقراری ارتباط با سایر افراد برای پیدا کردن پدر و مادر خود را ندارند. بنابراین نگهداری از این کودکان بسیار سخت تر است و نگرانی پدر و مادر در مورد کودکشان صد چندان خواهد بود.

 

هنگامی که کودکان بزرگتر می شوند، نگرانی های پدر و مادر نیز بزرگتر می شود. در سنین بالاتر پدر و مادر نگران این هستند که فرزندشان به کجاها می رود و با چه کسانی نشست و برخاست دارد.

 

همه این نگرانی ها ممکن است تا به اندازه ای برای پدر و مادر عذاب آور باشد که آن ها مجبور شوند فرزند خود را محدود کنند یا زمان زیادی را برای همراهی فرزندشان به هر جایی که می رود، صرف کنند. اما از لحاظ تربیتی، محدود کردن فرزندان کار صحیحی نیست و حتی ممکن است این کار آسیب های زیادی به شخصیت فرزندان به خصوص در سنین نوجوانی وارد کند. فرزندان نیاز به استقلال دارند و استقلال آن ها نباید به بهانه نگرانی پدر و مادرها سلب شود.

 

چه می توان کرد؟

پدر و مادرها چگونه می توانند آزادی دلخواه فرزندانشان را به آن ها بدهند؟ بهترین راه برای دادن آزادی به فرزند و در عین حال کنترل کردن او، استفاده از ردیاب های جی پی اس (GPS) مخصوص کودکان است. ردیاب جی پی اس می تواند به والدین محل دقیق فرزندشان را نشان دهد. این دستگاه های کوچک با اتصال به تلفن همراه کار می کنند و شما را در کنترل فرزندتان کمک می کنند. برای دیدن این محصول به http://afra-tech.ir/Products.aspx  مراجعه کنید.

 

در صورتی که می خواهید از دستگاه های ردیاب جی پی اس برای نظارت بر فرزند نوجوان خود استفاده کنید، توجه داشته باشید که هرگز بدون اطلاع دادن این موضوع به او، این کار را انجام ندهید. چرا که عدم اطلاع فرزند از ردیابی او توسط شما ممکن است آسیب جدی به اعتماد به نفس فرزند شما وارد کند. قبل از استفاده از ردیاب جی پی اس برای فرزند نوجوان خود، بهتر است با او در مورد نگرانی هایتان در مورد او و اهمیت استفاده از ردیاب و فواید آن برای خود فرزند و آزادی های بیشتری که با استفاده از ردیاب به دست می آورد، صحبت کنید. همچنین در صورتی که از ردیاب جی پی اس برای فرزند خردسال خود استفاده می کنید این دستگاه را به او نشان دهید و او را از اتصال دستگاه به خود آگاه کنید. این کار به فرزند شما نیز آرامش خاطر خواهد داد.

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام