دانش یکی از قدرتمندترین بازوها در عرصه تحولات اقتصادی است. امروزه حجم سرمایه و اندازه‌ بازار جای خود را به دانش و تکنولوژی داده اند و این دانش است که نقش اساسی را در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند. در حقیقت در دنیای امروز دانش سبب افزایش مزیت رقابتی و ایجاد ارزش افزوده می شود. نکته مهم اینجاست که تنها پرداختن به کسب دانش و آموزش در اقتصاد تاثیری ندارد، بلکه این دانش باید به صورت مستمر و پایدار در استفاده از منابع اقتصادی به کار برده شود. به عبارت دیگر اقتصاد دانش بنیان به معنی کاربردی کردن دانش و استفاده مؤثرتر از آن در گسترش ظرفیت ها و ارتقای درجه‌ بهره برداری از منابع است.

اقتصاد مقاومتی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است به معنای داشتن اقتصادی رو به رشد است که از گزند دشمنان نیز در امان باشد. اقتصاد مقاومتی به معنای قطع ارتباط با دنیا نیست بلکه به افراد کشور کمک می کند که حتی در شرایط دشوار هم پیشرفت کنند. زمانی اقتصاد یک کشور می تواند دائما رو به رشد باشد و کمترین تاثیر را از دشمنان بپذیرد که بر پایه دانش بومی همان کشور ساخته شده باشد.

بنابر آمار جهانی، کشور ایران 1.58 درصد تولید علم جهان را به خود اختصاص داده است. این یعنی ظرفیت تولید علم در کشور ما وجود دارد، اما استفاده از علم در بهره برداری از منابع به قدر کافی نبوده است تا چرخ اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورد.

یکی از اصول عمل به اقتصاد مقاومتی، تقویت شرکت های دانش بنیان است. شرکت های دانش بنیان باید دانش تولیدی را به مرحله اجرا و صنعتی شدن در آورند تا سهمی موثر در تولید ملی کشور داشته باشند.

گروه فناوری افرا، شرکتی دانش بنیان است که از سال 1391، دانشی را که به دست متخصصان ایرانی تولید شده بود به مرحله صنعتی شدن در آورد. این شرکت بزرگترین تولید کننده صنعتی ردیاب های خودرو و ردیاب های انسان با استفاده از فناوری GPS و سامانه های مدیریت ناوگان حمل و نقل کشور است.

یکی از مزیت های ردیاب های شرکت افرا در دسترس بودن دانش و فناوری تولید آن ها است. ردیاب هایی که در خارج از ایران ساخته می شوند و به کشور آورده می شوند هیچ یک از این مزیت برخوردار نیستند. از آنجایی که تمام مراحل تحقیق و توسعه و صنعتی کردن ردیاب های تولید شرکت افرا توسط متخصصان همین شرکت صورت گرفته است، افزودن قابلیت های جدید، افزایش کیفیت و بومی سازی بر اساس نیاز انواع گروه های مشتریان امکان پذیر است.

دیگر مزیت ردیاب های GPS گروه فناوری افرا، بومی بودن آن ها است. این ردیاب ها در ایران تولید می شوند و تمام اطلاعات GPS این ردیاب ها تنها در ایران ذخیره می شود و هیچ سیستمی در خارج از کشور قابلیت استفاده از این اطلاعات را نخواهد داشت. این مزیت به سازمان های اطلاعاتی، نظامی، پلیس، صنایع مختلف و دیگر سازمان ها این امکان را می دهد تا با خیال راحت از این محصول داخلی استفاده کنند.

برای مشاهده محصولات شرکت افرا به لينک http://afra-tech.ir/Products.aspx مراجعه نماييد.

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام