هیچ پدر و مادری نمی تواند به گم کردن و از دست دادن کودکان خود فکر کند؛ اما با این وجود، هر سال کودکان خردسال زیادی والدین خود را گم می کنند و به مدت چند دقیقه تا چند ساعت یا حتی بیشتر، شرایط بسیار سختی را سپری می کنند. آمار گم شدن کودکان در کشور ما به صورت دقیق گزارش نشده است؛ اما طبق گزارشات ایالات متحده، سالانه بیش از 340 هزار کودک در این کشور به مدت حداقل یک ساعت والدین خود را گم می کنند. در سال 2014، نزدیک به 500 هزار مورد گم شدن کودک زیر 18 سال به مرکز اطلاعات جرائم FBI گزارش شد؛ این خبر ممکن است عجیب و غیر منتظره به نظر برسد؛ اما اگر فرزندی داشته باشید، این آمار زنگ خطری است تا از احتمال بروز خطر در آینده پیشگیری کنید.

 

آیا راهکارهای قدیمی برای مراقبت از کودک کافی هستند؟

 

در گذشته نیز پدر و مادرها از فرزندان خود مراقبت می کردند؛ اما نگرانی ها بابت گم شدن فرزند، مثل حالا جدی نبود. افزایش جمعیت، مراکز تفریحی شلوغ، فروشگاه های بزرگ، سفرهای خارجی و آمار مربوط به حوادث و جرائم در زمینه کودک دزدی، مراقبت های مخصوص از کودکان را ضروری می کند. اگر کودک شما کم توان باشد، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند. کودکان کم توان نمی توانند از خودشان مراقبت کنند و بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند.

 

در گذشته با استفاده از راه های ساده ای مانند قرار دادن آدرس و تلفن منزل در جیب کودکان یا نوشتن آن روی دست کودک، خیال والدین از بابت گم کردن فرزند، آسوده می شد. پدر و مادر به کودک خود آموزش می دادند که اگر آن ها را گم کرد، نزد یک مغازه دار یا مادر یک خانواده برود و از او کمک بخواهد. اگر به یک کشور خارجی سفر کرده باشید یا کودک شما کم توان باشد، ممکن است این گونه راه ها مؤثر نباشند. اگر داستان پدر و مادرهایی که کودک خود را گم کرده اند، مطالعه کنید، به حوادث و جامعه اعتماد نخواهید کرد و راه حل مطمئن تری را جست و جو می کنید.

 

اعتماد به تکنولوژی و سفر آسوده

 

سیستم های ردیاب جی پی اس (GPS) خیال پدر و مادر را از این بابت که کودکشان در هر لحظه کجاست، راحت می کند. این ابزارها برای مراقبت از فرزندان و ردیابی کودکان در مکان های شلوغ و سفرهای داخلی و خارجی کاربرد دارد.

 

مسافرت در روزهای تعطیل، گردش های آخر هفته و بیرون رفتن خانواده در عصر یک روز شاد، فرصت های عالی هستند که با فرزندان خود زمان بگذرانید و به همراه آن ها ماجراجویی کنید. بسیاری از تفریحات و سرگرمی ها، مستلزم این هستند که وارد مکان های شلوغ و پر جمعیت شوید؛ این مکان ها، تفریحگاه های مناسبی هستند اما امکان گم کردن فرزندان پر جنب و جوش و ماجراجو در این مکان ها وجود دارد. کافی است در یک لحظه فشار جمعیت دست شما و کودکتان را از هم جدا کند. این کابوس تلخ، برای پدر و مادرهای زیادی اتفاق می افتد و گاهی، خسارت جبران ناپذیری برای خانواده به بار می آورد. استفاده از ردیاب جی پی اس (GPS) به شما کمک می کند تا لحظات شاد و هیجان انگیز اوقات فراغت را، بدون استرس و نگرانی سپری کنید.

 

با استفاده از سیستم های ردیاب شخصی جی پی اس (GPS)، با صرف هزینه اندکی می توانید محل کودک خود را در کوتاه ترین زمان روی گوشی تلفن، تبلت یا لپ تاپ مشاهده کنید و به سادگی او را بیابید. ردیاب های شخصی جی پی اس (GPS) اغلب بسیار کوچک هستند و در جیب کودک قرار می گیرند. در مدل های جدید ردیاب های شخصی جی پی اس (GPS)، قابلیت ارسال پیام کوتاه جهت هشدار در سیستم های ردیاب شخصی ایجاد شده است.

 

منابع

 

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1-i12530-k9391934-GPS_tracker_for_children_in_Europe-Travel_Gadgets_and_Gear.html

https://www.yahoo.com/style/should-you-use-gps-on-your-child-while-traveling-122229403297.html

http://www.liveviewgps.com/blog/gps-tracking-tool-avoid-losing-child-crowd/

http://techin.oureverydaylife.com/gps-locators-children-1811.html

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام