مدير واحد تحقيق و توسعه گروه فناوري افرا :

چند محصول جديد و منحصر به فرد در طراحي و نمونه سازي شده است و به زودي به توليد انبوه مي رسد!

 

مهندس سعيد جعفري، مدير واحد تحقيق و توسعه گروه فناوري افرا، از ورود چند محصول جديد و منحصر به فرد اين شرکت در آينده نزديک به بازار خبر دادند.

بنا به گفته ي ايشان، سه محصول : ردياب لپ تاپ، پلمپ الکترونيک کانتينر و دستبند ردياب مراحل طراحي، نمونه سازي و تست هاي نهايي را با موفقيت پشت سر گذاشته اند و به زودي روانه بازار مي شوند. همچنين نتيجه ي تحقيقات اخير در خصوص محصولات فوق، منجر به دستيابي به دانش جديدي در زمينه ي طراحي ردياب هاي خاص با سطوح ولتاژ بسيار پايين شد که در قالب دو اختراع، نزد اداره کل مالکيت صنعتي- اداره ثبت اختراع، به ثبت رسيده است.

وي در خصوص ردياب لپ تاپ گفت: به جرات مي توان گفت در حال حاضر هيچ گونه مشابه داخلي و خارجي براي اين قطعه وجود ندارد، و براي اولين بار در دنيا، اين شرکت موفق به طراحي، ساخت و توليد انبوه اين قطعه شده است.

ردياب لپ تاپ، قطعه اي است همانند رم که به راحتي در محل رم رايانه قرار مي گيرد و به صورت کاملا مستقل از برق رايانه، عمل رديابي را با دقت بالايي انجام مي دهد.

سامانه رديابي و مکان يابي رايانه هاي قابل حمل،  قطعه اي است که با استفاده از بستر GSM و موقعيت يابي از طريق GPS، بعد از نصب بر روي رايانه، امکان رديابي رايانه و ايجاد اختلال در عملکرد آن را فراهم مي آورد.

برخي از اهداف اين طرح به شرح زير مي باشد:

1) ارائه ي محصولي به منظور حل مشکل مکان يابي و رديابي رايانه ها

2) به وجود آوردن امکان رديابي و مکان يابي رايانه به هنگام سرقت

3) کنترل و نظارت بر رايانه هاي قابل حمل در سازمان ها و شرکت به منظور جلوگيري از سواستفاده هاي احتمالي

4) ايجاد اختلال در رايانه ي سرقت شده به منظور جلوگيري از افشاي اطلاعات 

5) جلوگيري از وارد شدن ضرر و زيان به هنگام سرقت شدن رايانه

در عصر حاضر  اقشار زيادي از مردم از جمله دانشجويان، کارمندان، مهندسان، پزشکان و ... امورات مختلف خود از جمله انوع کارهاي طراحي و تحليلي، تحقيقات مختلف، بررسي و آناليز، توليد محتوي، اطلاعات شخصي و... را به واسطه ي رايانه هاي شخصي انجام ميدهند. بار ها و بار مشاهده شده سرقت رايانه و به تبع آن دسترسي به اطلاعات موجود در سيستم خسارات جبران ناپذيري به مالکين رايانه ها وارد شده و چه بسا اطلاعات شخصي يا بعضا محرمانه اي از اين طريق افشا شده است.

در چنين مواقعي در صورت وجود يک سيستم و يا دستگاه که از طريق آن بتوان رايانه ي سرقت شده را رديابي کرد و يا از طريق آن بتوان اختلالي در عملکرد رايانه ايجاد و همچنين اطلاعات موجود در حافظه آن را از بين برد بسيار کارا و ضروري است. دستگاهي که از طريق آن به صورت آنلاين بتوان موقعيت رايانه را مشاهده و رديابي کرد و در صورت نياز در عملکرد رايانه اختلال ايجاد.

سامانه رديابي و مکان يابي رايانه هاي قابل حمل و خانگي، قطعه اي است که به صورت رم رايانه طراحي شده است و به راحتي در محل اسلت رم رايانه نصب مي شود. اين قطعه امکان رديابي آنلاين انواع رايانه(رايانه ي شخصي و رايانه ي همراه) را فراهم مي آورد از طريق آن مي توان در هر لحظه از موقعيت رايانه و يا رايانه هاي مد نظر اطلاع پيدا کرد. همچنين مي توان از طريق اين قطعه اختلالاتي در عملکرد رايانه ايجاد و حافظه ي رايانه را پاک کرد.

 

 

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام