مهندس سعيد راشدي، مدير عامل گروه فناوري افرا ضمن اعلام آمادگي اين شرکت به منظور ورود به پروژه ملي سپهتن يا همان تخصيص سوخت بر اساس ميزان پيمايش به ناوگان حمل و نقل عمومي، از نهايي شدن نمونه ي ساخته شده توسط اين شرکت خبر دادند. ايشان افزودند: اين دستگاه در مقايسه با دستگاهايي که توسط  ساير شرکت ها عرضه مي گردد، داراي برتري هاي بسيار زيادي است.

همچنين ، با توجه به قيمت بالاي دستگاه هاي ساير شرکت ها، ( که در حال حاضر حدود 11ميليون ريال مي باشد) اين شرکت نهايت تلاش خود را به منظور ارائه ي محصولي با کيفيت و با حداقل قيمت ممکن به رانندگان عزيز به کار گرفته است.

تجهيز خودرو به دستگاه سپهتن و پرداخت هزينه هاي آن بر عهده ي راننده و يا مالک خودرو مي باشد، که در حال حاضر قيمت فوق الذکر براي آن ها بسيار سنگين است.

سامانه سپهتن، سامانه پايش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده اي است دستگاهي که درون خودرو نصب مي شود و از طريق سيم کارت GSM, GPRS به طور مداوم اطلاعات تعريف شده داخل ماشين را به مراكز پليس راهور ارسال مي كند اطلاعاتي نظير سرعت؛ مشخصات گواهيانه راننده ؛ ساعت كاركرد و غيره.

اين سيستم قادر است از طريق شبكه ارتباطي DSRC به محض نزديک شدن اتوبوس هاي مسافر بري بين شهري به پاسگاه ها نسبت به تخليه اطلاعات اقدام کرده و عملکرد وسيله نقليه را مورد بررسي و ارزيابي دقيق قرار دهد؛ سامانه مرکزي مذکور با سيستم صورت وضعيت و ساير سامانه هاي مورد نياز تبادل داده مي کند.

ارتقاء بهره وري حمل و نقل عمومي کشور در راستاي اقتصاد مقاومتي و همچنين افزايش ايمني و ارتقاء سطح کنترل و پايش لحظه اي عملکرد ناوگان، از اهداف اصلي استفاده از طرح سپهتن است.

به هر حال آنچه بر لزوم طراحي و بهره گيري از اين سيستم هوشمند تاكيد دارد؛ بعد نظارتي آن و ساماندهي اصولي تردد هاي بين شهري مي باشد؛ قطعا براي دستيابي به مديريت يكپارچه و كلان در بخش حمل و نقل جاده اي وجود اين سيستم از ضروريات است.

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام