دستگاه ردیاب برای افراد مبتلا به آلزایمر و زوال عقل

اگر در خانواده تان فرد سالخورده اي وجود دارد که از آلزايمر يا روان پريشي رنج مي برد، بدون ترديد ردياب برايتان موهبتي به شمار مي رود. بزرگ ترين کابوس کساني که مسئوليت نگهداري از اين افراد را به عهده دارند، گم و سرگردان شدن آنها است. آلزايمر و زوال عقل مي تواند تأثيرات بسيار ناراحت کننده اي بر زندگي فرد و اطرافيانش به جا گذارد. فردي که ساليان سال در کمال آزادي و استقلال زندگي مي کرده، ناگهان از اين نعمت بي بهره مي شود و مي بايست مدام تحت نظر باشد. خوشبختانه، پيشرفت هاي تکنولوژي در زمينه GPS راهکار بي نظيري پيش روي خانواده هاي دل نگران قرار داده است؛ ردياب هاي شخصي. اين دستگاه مي تواند زندگي را به کام افراد مسني که با آلزايمر، جنون و زوال عقل دست و پنجه نرم مي کنند، شيرين کند. با کمک دستگاه هاي ردياب مي توان در هر لحظه از شبانه روز موقعيت مکاني اين افراد را مشخص کرد و در صورت گم شدن، آنها را راهنمايي کرد تا به يک محل امن برسند. در ادامه از مزاياي ردياب و تأثيرات آن بر زندگي افراد مسن سخن خواهيم گفت:

رديابي آني

با کمک ردياب افراد مي توانند بفهمند عضو مسن خانواده کجا به سر مي برد و در هر ثانيه حرکات او را تحت نظر بگيرند. ردياب هاي شخصي مي توانند با ارسال پيامک يا نرم افزار نصب شده بر روي گوشي، به شما اطلاع دهند که دستگاه در حال حرکت است. برخي از ردياب ها به زنگ هشدار زمين خوردن مجهز شده اند؛ چنانچه فرد زمين بخورد، دستگاه با کمک حسگر ژيروسکوپ و آناليزهايي که انجام مي دهد، متوجه مي شود فرد زمين خورده و افراد ذيصلاح را مطلع مي کند تا به کمک او بشتابند.

حصار جغرافيايي

يک قابليت معرکه و راهکاري بي نظير که سلامت و امنيت شهروندان سالخورده را تضمين مي کند. با چنين ويژگي منحصر به فردي مي توانيد در اطراف منزل خود حصارهايي مجازي بکشيد، مسيرها و مکان هايي را مشخص کنيد که معمولاً افراد مسن خانواده از آن عبور مي کنند يا به آنجا مي روند. زماني که فرد به يکي از اين محدوده ها وارد يا از آن خارج مي شود، زنگ هشدار نرم افزار ردياب بر روي موبايلتان به صدا در مي آيد تا مبادا آنها گم يا سرگردان شوند. با وجود دستگاه هاي ردياب اعضاي خانواده آسوده خاطر مي شوند و افراد مسن مي توانند آزادي و استقلال خود را حفظ کرده و امنيتشان تأمين شود.

دکمه SOS

مي توان ردياب شخصي را مرز ميان مرگ و زندگي دانست. خطر در کمين افراد مبتلا به آلزايمر و زوال عقل است و پيدا کردن آنها در شرايط اورژانسي بسيار مهم و حياتي است.  با فشردن دکمه SOS (اعلام خطر) بر روي شماره تماس تعريف شده در دستگاه ردياب زنگ هشداري به صدا در مي آيد و موقعيت مکاني دقيق فرد سالخورده براي او ارسال مي شود تا اقدامات مقتضي را صورت دهد. با مشخص شدن موقعيت مکاني فرد مي توان خدمات پزشکي و اورژانس را به سوي او روانه کرد تا مبادا آسيبي جدي و مهلک سلامتش را به خطر اندازد.

پيامک اطلاع رساني

با استفاده از يک کامپيوتر يا گوشي هوشمند مي توانيد به سيستم ردياب GPS دسترسي پيدا کنيد و زنگ هشدار و پيامک اطلاع رساني دستگاه ردياب را فعال کنيد. مي توانيد سيستم ردياب را به گونه اي تنظيم کنيد که در صورت عبور کردن فرد از حصار جغرافيايي، به حرکت درآمدن دستگاه و فشرده شدن دکمه SOS، شما از طريق پيامک يا زنگ هشدار مطلع شويد.

سيستم ارتباطي دو طرفه

سيستم ارتباطي ردياب هاب طراحي شده براي کهنسالان غالباً دو طرفه است. از اين طريق ارتباط ميان فرد مسئول و شهروند سالخورده منطقي و قوي تر خواهد بود. اعضاي خانواده مي توانند با وصل شدن به دستگاه ردياب به صداي محيط گوش دهند تا ببينند خطري در اطراف فرد وجود دارد يا نه. يا اگر اتفاقي براي فرد افتاد مي توانند با او صحبت کرده و آرامش کنند تا کمک از راه برسد. با کمک دستگاه ردياب مي توانيد به سادگي با عزيزانتان ارتباط برقرار کنيد تا بدانند حواستان به آنها هست و چقدر برايتان مهمند.

تاريخچه مسيرهاي طي شده

دستگاه GPS مي تواند اطلاعات مسيرهاي پيموده شده را تا 90 روز ذخيره کند. اعضاي خانواده مي توانند اين اطلاعات را آناليز کنند تا ببينند فرد مبتلا به آلزايمر يا زوال عقل معمولاً از کدام مسيرها مي رود و بيشتر در چه مکان هايي گم يا سرگردان مي شود. مي توان مسيرهاي هر روزه آنها را ذخيره کرد تا در صورت نياز يا بروز مشکل پيش از هر اقدامي اين مسيرها را بررسي نمود. از هر لحاظ آماده و گوش به زنگ بودن بسيار حائز اهميت است، چون وقتي فرد مبتلا به آلزايمر در يک محيط ناشناس، تنها و بي کس مي ماند، ارزش تک تک لحظات به قيمت جان فرد تمام مي شود.

دستگاه ردياب شخصي براي فرد مبتلا به آلزايمر و اعضاي خانواده اش موهبتي است. اين دستگاه هاي کوچک مي توانند کيفيت زندگي فرد مبتلا به آلزايمر و اعضاي خانواده اش را به طور چشمگيري بهبود بخشند. با وجود ردياب هاي شخصي افراد سالخورده مي توانند با خيال راحت به دوستانشان سر بزنند، به پياده روي بروند و فعاليت هاي اجتماعي خود را از سر بگيرند بي آن که آسيبي ببنند يا گم شوند. با توجه به مزايايي که بدان اشاره شد، استفاده از دستگاه هاي ردياب شخصي مي تواند امنيت و سلامت بيماران مبتلا به آلزايمر را فراهم کند، امنيت و آرامش خيال حداقل چيزي است که آنها را بدان نياز دارند و اعضاي خانواده موظفند چنين فضايي براي آنها مهيا سازند.

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام