راهکاری نوین برای افزایش امنیت و مدیریت خودرو

امروزه به دلیل گستردگی فعالیت سازمان ­ها و پیچیدگی محیط­ های درونی و بیرونی، شیوه ها و ابزارهای مرسوم مدیریتی و کنترلی قدیمی،  بهخوبی نمی­توانند مدیران را در تسلط بر امور جاری سازمان تحت نظر و کنترل هزینه ­ها یاری نمایند. یکی از نیازهای همیشگی و کلیدی مدیران در سطوح مختلف سازمانی به ویژه سطوح ارشد؛ دسترسی سریع به اطلاعات و گزارش­ های واقعی و جامع است. بنابراین ابزارهایی تکنولوژیکی که بتوانند این وظیفه مهم را به انجام برسانند همواره مورد توجه مدیران و سازمان­ها بوده است. با پیشرفت­های فناوری در حوزه­ های مختلف سازمانی، ابزارهای به روز مبتنی بر فناوری ­های متوسط و پیشرفته ایجاد شده است که مدیران در سطوح مختلف سازمان را قادر می­سازد همواره تصویری جامع و آنی از مجموعه تحت مدیریت خود داشته باشند. اشخاص حقیقی نیز همواره دغدغه حفاظت از دارایی­ های خود به ویژه خودروی شخصی در مقابل سرقت را دارند. بر اساس آمارهای سرقت خودرو در کشور، ابزارهای حفاظتی اولیه و حتی دزدگیرها نتوانسته­ اند مانع قدرتمندی برای پیشگیری از سرقت و در مرحله بعد یافتن خودرو بعد از سرقت باشند.

از آنجایی که حجم قابل توجهی از دارایی ­های اشخاص حقیقی، مراکز مختلف کاری و سازمان­ها خصوصی و دولتی را وسایل نقلیه سبک و سنگین تشکیل می­دهند، این دارایی­ های ارزشمند، نیازمند حراست و حفاظت مستمر و شبانه ­روزی می­ باشند که قطعاً این پایش فیزیکی، هزینه­ های بالایی را به سازمان و افراد تحمیل می ­کند. در بسیاری از سازمان­ ها تعیین موقعیت دقیق و آنلاین مکانی وسایل نقلیه، مقدار و زمان حرکت و توقف آن و همچنین حجم سوخت مصرفی وسیله نقلیه از مسائل جدی پیش روی مسئولین محسوب می­گردد. از این رو همواره تعیین مکان جغرافیایی دقیق خودرو و تهیه گزارش­ هایی از عملکرد آن در هر لحظه از زمان، با مسائلی همچون فقدانی یا کمبود فناوری ­های مکان­ یابی و ردیابی امن روبرو بوده است. با توسعه شبکه جهانی GPS و همچنین افزایش پوشش شبکه GPRS اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت کشور از یک سو و توسعه دانش و فناوری­ های الکترونیکی و مخابراتی با تکیه بر توان متخصصین خبره داخلی از سوی دیگر، مردم کشور خواهان بکارگیری این دسته از تکنولوژی­ها؛ برای حفاظت از خودروهای خود و به طبع آن افزایش احساس امنیت می­باشند. این خواست مردم مبتنی بر افزایش آگاهی و توانمندی آن­ها در بکارگیری ابزارهای تکنولوژیک مانند گوشی ­های هوشمند (Smart Phone) و دسترسی فراگیر به وب سایت­های مختلف اینترنتی است.

 

 

 

 گروه فناوری افرا؛ نقطه اتصال مردم با تکنولوژی ردیابی (AVL) 

 

 

گروه فناوری افرا بزرگترین تولیدکننده صنعتی دستگاه­ های ردیابی و سامانه­های مدیریت ناوگان حمل و نقل کشور است. زمینه اصلی فعالیت این گروه، طراحی و تولید تجهیزات و سامانه­ های ردیابی ( Automatic Vehicle Location (AVL)) است. واحد تحقیق و توسعه گروه فناوری افرا متشکل از متخصصین حرفه­ ای در هر دو بخش سخت­ افزار و نرم ­افزار در حوزه ­های الکترونیک، مخابرات، نرم ­افزار تحت ­وب و اپلیکیشن موبایل، شبکه، پایگاه داده و مکانیک می­باشد. وجود این واحد تخصصی باعث شده است تا گروه فناوری افرا تمرکز اصلی خود را در زمینه طراحی و تولید تجهیزات ردیابی معطوف نماید و به جّد از فعالیت در سایر حوزه­ های غیر مرتبط بپرهیزد که این موضوع خود موجب افزایش دانش و تخصص تیم کاری و توسعه تکنولوژی ساخت ردیاب در کشور شده است. از آنجایی که دانش فنی کلیه مراحل طراحی و ساخت دستگاه ردیاب توسط متخصص این گروه تدوین شده و به مرحله اجرا رسیده است، امکان افزایش قابلیت­های جدید، افزایش کیفیت محصول و بومی ­سازی آن برای همه بخش­ های مشتریان به تفکیک سازمانی و شخصی میّسر است. این موضوع یکی از مزیت­های منحصر به فرد گروه فناوری افرا است. زیرا سایر بازرگانان و عرضه­ کنندگان این محصول هم به لحاظ فنی امکان آن را ندارند و هم دسترسی به دانش فنی ردیاب برای آن­ها میسر نیست.

 

 

 

مقدمات تاسیس گروه فناوری افرا از سال 1389 با تشکیل تیمی از متخصصان فنی آغاز گردید. این تیم با تکیه بر توان فنی و شناخت نیازهای فناورانه کشور مرتبط با حوزه تخصصی خود، تحقیقات گسترده­ای را در زمینه دستیابی به دانش فنی تولید سامانه­ های امن ارتباطات آنلاین و تجهیزات هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل به اجرا در آورد. پس از گذشت دو سال، این تیم موفق شد ضمن دستیابی به دانش فنی لازم در این زمینه، محصولات جدیدی با نام ردیاب افرا را که حاصل فعالیت­های تحقیقاتی بود، طراحی و نمونه صنعتی آن را آماده نماید. گروه فناوری افرا پس از تاسیس در سال 1391، در حال حاضر تنها و بزرگترین تولیدکننده صنعتی سامانه­ های ردیابی در کشور با ظرفیت تولید سالانه 200.000 دستگاه می­باشد. دفتر مرکزی گروه فناوری افرا در شهر بوشهر و کارخانه تولید ردیاب نیز در شهرک صنعتی بوشهر فعالیت می نماید. این گروه به منظور دسترسی بیشتر به مشتریان و ارائه خدمات سریعتر، از سال 1392 اقدام به راه اندازی دفتر فروش در شهر تهران نموده است.

 

 

 

بهره ­مندی از واحد تحقیق و توسعه موجب شد تا گروه فناوری افرا بعد از طی مراحل ارزیابی 6 ماهه از سوی ستاد راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، به عنوان نخستین شرکت دانش­ بنیان در زمینه تولید دستگاه ردیاب انتخاب گردد. همچنین به واسطه فعالیت این گروه در زمینه تولید این دستگاه­، از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور دستگاه ردیابی در لیست کالاهای دانش­بنیان کشور قرار گرفته است که این موضوع نشان از تکنولوژی بالای این محصول دارد.

 

 

 

در دنیای کسب و کار امروز، مشتریان حرف اول و اخر را می­زنند. راه­ اندازی کسب و کار بدون توجه به خواسته ­ها و نیازهای مشتریان در زمان قبل، حین و پس از خرید باعت منحل شدن آن می­شود. گروه فناوری افرا تلاش می­نماید با برقراری ارتباط سازنده و مستمر با مشتریان خود ضمن ارائه اطلاعات و خدمات مورد نیاز آنها، بازخوردهای لازم را دریافت و در بهبود فرایندهای کاری و ارتقاء محصولات بکار گیرد. کیفیت به عنوان یک اصل به صورت جدی مورد توجه گروه فناوری افرا است. در حال حاضر کلیه محصولات ردیابی دارای گارانتی تعویض به مدت یکسال می­باشند که خود نشان از کیفیت محصول تولید شده دارد. اخذ نشان استاندارد CE از اتحادیه اروپا موید این موضوع است. این گروه تلاش می­کند با ارائه اطلاعات کافی در وب سایت خود، به مشتریان در انتخاب و خرید محصول مورد نظرشان کمک نماید و همه تلاش خود را بکار می­بندد تا ارزش­های مورد نظر مشتری با استفاده از ردیاب افرا تامین گردد.

 

 

 

 

 

 

فروشگاه

اطلاعات تماس

تهران- خيابان (ويلا) استاد نجات الهي، بين سميه و طالقاني، کوچه باقري، پلاک 7
تلفن : 4376 - 021
تلفن : 88922962-021 ( 40 خط )
ایمیل: info@afra-tech.ir
ما را به اشتراک بگذارید

ردیابی تخصص ماست

این گروه فعالیت خود را با محوریت تبدیل ایده به پدیده از سال 1389 به صورت رسمی در زمینه های اصلی هوشمند سازی و تولید تجهیزات ردیابی شروع نموده است و بحمدالله تا امروز توانسته گام های بلندی در عرصه خودکفایی ایران اسلامی بردارد.

ارسال پیام